Нікополь Комунальний дошкільний навчальний заклад № 26 «Росточок» музично-естетичного профілю

   

Сторінка фізінструктора-хореографа

 

 

 Фізична культура в дитячому саду - це важлива складова загального розвитку дитини в дитячому закладі. Усі батьки хочуть бачити свою дитину здоровою, активною і життєрадісною. Щоб дитина завжди була такою, основи потрібно закласти з самого раннього дитинства. Саме тому в дитячому садку велика увага приділяється розвитку м'язів дітей, їх спритності, сили і витривалості. Щоб забезпечити здоров'я дитини вводиться обов'язкова фізична культура в дитячому саду.
     Серед основних засобів правильного фізичного виховання маленьких дітей можна виділити: правильне (здорове) харчування, вироблення звичок  особистої гігієни, прогулянки на свіжому повітрі, правильно організований режим дня, хороший сон, створення умов для творчості дитини, ну і, звичайно ж, фізичну культуру . Здорового і щасливого дитини неможливо уявити нерухомим. У нашій свідомості непосида, бігає по вулиці, здоровіше, ніж дитина, що лежить серед дня на дивані. І це правильна установка. Без правильного і комплексного розвитку м'язів дитини неможливо його загальний розвиток і здоров'я.
З самого моменту свого народження малюк прагне до рухів. Звичайно, спочатку ці рухи безладні, хаотичні. Але з плином часу руху дитини починають набувати осмислений скоординований характер. Рухи призводять м'язи людини в тонус, надаючи важливий вплив на загальне самопочуття дитини. Надалі рухами дитини потрібно грамотно управляти. Комплекс вправ у фізичній культурі в дитячому саду орієнтований на певну вікову групу.
      Правильні активні рухи дитини підвищують його стійкість до різних захворювань, викликають активізацію захисних сил організму, його імунітету, підвищують діяльність лейкоцитів. Фізична культура в нашому дитячому садку сприяє всебічному розвитку у дітей розумових здібностей, мислення, уваги, просторових і часових уявлень, сприйняття.              

    В освітній системі дитячого садка "Росточок" заняття танцями і хореографією мають велике загальнорозвиваюче, виховне значення. Інтеграція різних видів дій: музично-ритмічних, танцювальних, дозволяє розвивати здібності, виявляти схильності і переваги дітей.
      Танцювально-хореографічні заняття, що є складовою частиною програми з оздоровлення дітей, сприяють розвитку фізичної витривалості, формуванню емоційної чуйності і виразності, вмінню отримувати радість від естетичної діяльності, від продуктивного спілкування з педагогом і однолітками на основі спільної творчості.
    Заняття проводяться в просторому дзеркальному залі, оснащеному хореографічними станками.
     Навчання ведеться за кількома напрямками: загально розвиваючі танцювально-ритмічні вправи, заняття з використанням хореографічного верстата для зміцнення м'язів спини та формування гнучкості.
Дитячий сад має костюми для виступів і протягом року в рамках свят діти з задоволенням демонструють розучені танці.
     У дітей нашого дитячого саду багатий досвід виступів: танці, інсценізації пісень, музично-танцювальні ігри, читання віршів, і, звичайно, спів.